Írta Ana Canteli 2020. október 30-án
A vállalat erőforrásai közül a legfontosabbnak az emberi erőforrásnak kéne lennie, és mégis, amikor szóba kerül a munkavállalók képzése és fejlesztése, a legtöbb vállalat vonakodni kezd, ugyanis sokkal inkább költségként tekintenek az emberek képzésére, semmint befektetésként.
Eleinte minden ráfordítás vagy beruházás költség, de míg a ráfordítás egy olyan cselekedet, amely nem eredményez további nyereséget a vállalat számára, addig a befektetés magában foglalja azt a lehetőséget, hogy a jövőben további előnyökkel és nagyobb profittal járjon. Ebből logikusan következik, hogy amennyiben az oktatásra, mint kiadás tekintünk, akkor hajlamosabbak leszünk annak arányát csökkenteni, míg, ha befektetésként gondolunk rá, akkor az a jövőben a profitnövekedés forrásává is válhat.
Az új technológiáknak az információs társadalomban betöltött szerepe arra kényszerít minket, hogy folyamatosan alkalmazkodjunk a munkahelyen megjelenő új eszközök helyes használatához. Éppen ezért nem szabad arról megfeledkezni, hogy az ismereteink bővítéséhez, a munkavállalók képességeinek javításához, valamint a sokoldalúság, a kreativitás és a rugalmasság fokozásához a képzések és fejlesztések elengedhetetlenül fontosak. Egy pontos képzési terv megléte számos előnnyel jár mind a munkavállók, mind a vállalat számára.
Személyes előnyök:
Új ismeretek, képességek és készségek elsajátítása.
Foglalkoztathatóság és a munkahelyi biztonság növelése.
Fizetésemelési lehetőség.
Egyéni motiváció növelése.
Termelékenység növelése.
Jobb döntéshozatal és problémamegoldó készség.
Új felelősségi körök betöltése, vagy a vezetői tudás fejlesztése.
Vállalat előnyei:
Termékek és szolgáltatások minőségének javulása.
Ügyfél elégedettség és lojalitás növelése.
Profitnövekedés.
Fokozott versenyképesség.
Jobb munkakörnyezet.
Munkahelyi hiányzások csökkentése.
Nagyobb lehetőség új projektek és ötletek kidolgozására.
A szervezetet, mint egymással összefüggő rendszerek halmazát tekintjük, melyek mindegyikének megvannak a saját munkavállalói képzésekre irányuló igényei, de ezek bizonyos szempontból összefüggenek. Az egyik ilyen szempont a dokumentumkezelés, hiszen nincs olyan szervezet, amely ne információkkal vagy dokumentációkkal dolgozna, melyek végső soron papír alapú dokumentumok vagy elektronikus formátumú fájlok.
A vállalati képzések által nyújtott összes előnyt figyelembe véve sem szabad megfeledkezni arról, hogy gyakran a vállalatoknak nehézséget jelent, a képzési igények felmérése, valamint a megfelelő oktatási tematika összeállítása. Éppen ezért hoztuk létre az OpenKM Akadémiát, amely egy e-learning felület az ügyfeleink és felhasználóink részére. Tartalmaz minden szükséges információt és ismeretet, amely a dokumentumkezelő rendszer lehetőségeinek teljes kihasználáshoz szükséges.
2 fő oktatási tervet tudunk ajánlani:
OpenKM adminisztrátor. Biztosítja a dokumentumkezelő szoftver továbbfejlesztéséhez és bővítéséhez szükséges ismereteket:
Alkalmazás futtatása.
Alapvető kezelési képességek elsajátítása.
Telepítési folyamat.
OpenKM testre szabása.
Példák a termelés fejlesztésére.
Ügyfelek sikertörténetei.
Konzultáns: Az OpenKM minősített tanácsadója képes irányítani a dokumentumkezelő rendszer bevezetésének és megvalósításának teljes életciklusát. A képzés alatt megismerkedhet:
A dokumentumkezelő rendszerhez kapcsolódó alapelvekkel és szabványokkal.
Azzal, hogy hogyan kell a dokumentumkezelési modellt megtervezni és összeállítani.
Képes lesz megválaszolni az OpenKM funkcionalitásával és műszaki jellemzőivel kapcsolatos kérdéseket.
Képes lesz önállóan megtervezni és bemutatni az OpenKM demó rendszerét.
Képes lesz végfelhasználói oktatásra.
Képes lesz, műszaki és gazdasági javaslatok kidolgozására.
A tanácsadó végig támogatja az adminisztrátort és a fejlesztőt az OpenKM testre szabásában.
A képzések és fejlesztések kulcsfontoságúak ahhoz, hogy új és változásokat ösztönző lehetőségeket érjünk el. Az olyan munkakör, amelyet mindig ugyanúgy végeznek anélkül, hogy figyelembe vennék a poszt vagy az osztály változó helyzetére-, esetleg más területekhez való viszonyára gyakorolt hatásokat, könnyedén rejtett, azaz észrevétlen probléma forrássá válhat.
A vállalati képzések alkalmával az alkalmazottaknak lehetősége nyílik a szervezetnél előforduló, különböző helyzetekben és szituációkban tesztelni tudásukat és stratégiájukat, ezzel ösztönözve őket az egymás közötti véleménycserére, kommunikációra és reflexióra.